Dezodorant bez aluminium, który działa.

Skuteczny dezodorant bez soli aluminium i parabenów jest jak baśniowy jednorożec. Każdy słyszał , nikt nie widział 🙂

Zdradzę Wam sekret : JEDNOROŻCE ISTNIEJĄ. Zaraz sami się przekonacie.

Zacznijmy najpierw od początku.

Co złego jest w dezodorantach z dodatkiem soli aluminium ? 


” Istnieje coraz więcej dowodów na związek pomiędzy stosowanymi pod pachy kosmetykami pielęgnacyjnymi i zapobiegającymi poceniu się, a zwiększonym prawdopodobieństwem zachorowania na złośliwe nowotwory piersi. Działanie kosmetyków zawierających w swych składach sole aluminium, takie jak chlorowodzian glinu (ACH), może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. ACH jest składnikiem aktywnym antyperspirantów, a jego działanie polega na fizycznym zablokowaniu gruczołów potowych, co zapobiega wydostaniu się potu na powierzchnię ciała. W procesie tym, u ujścia gruczołu potowego zostaje utworzony „korek” , w skład którego wchodzi kombinacja soli aluminium i naszych własnych uszkodzonych komórek skóry. Stworzenie takiej mechanicznej bariery, jest nie tylko zagrożeniem dla naturalnych procesów termoregulacyjnych, ale przede wszystkim może bezpośrednio przyczyniać się do zainicjowania procesów nowotworzenia. Badania wykazały, że wielokrotne, miejscowe stosowanie antyperspirantów, zawierających w swych składach związki aluminium, może doprowadzić do powstawania miejscowych reakcji toksycznych. Aluminium–zirconium jest inną popularną solą dodawaną do produktów przeciw poceniu się, a jej obecność jest ściśle powiązana z powstawaniem ziarniaków w miejscu zastosowania.”

źródło: http://biotechnologia.pl/kosmetologia/artykuly/aluminium-w-antyperspirantach-wzbudza-coraz-wiecej-watpliwosci,1120

Organizm przez lata przyzwyczajony do „blokady” , buntuje się. Czasami przez wielkie „B”. Ten okres „odstawienia” może być trudny. Nie zagwarantujemy , że będzie to tydzień , miesiąc czy pół roku. Każdy organizm jest inny. Jednak.. czas i tak upłynie. Organizm się uspakaja, jego system termoregulacji zaczyna pracować normalnie. Do tego stopnia , że przychodzi moment odstawienia jakiegokolwiek, nawet naturalnego dezodorantu bez aluminium. Ludzkie ciało jest niesamowite! Czym jest parę tygodni ewentualnych niedogodności w obliczu epidemii raka ?

W takim razie jaki dezodorant bez aluminium wybrać ?


Natura lubi prostotę. Im kosmetyk bliższy naturze tym lepiej.Czy znacie oliwę magnezową?

oliwa magnezowa, dezodorant bez aluminium, bez chemii, bez alkoholu, bez parabenów, naturalny dezodorant, opinie, blog, czy warto

Oliwa magnezowa ma prosty skład. Jedynie dwa składniki. Woda z dodatkiem chlorku magnezu. I tyle. Bez zbędnych dodatków, chemii, alkoholu, parabenów czy konserwantów. Nazwa jest myląca. Uspakajam – nie ma z nią nic wspólnego z tłustą, oleistą substancją.
Jedyny naturalny dezodorant bez soli aluminium , który jest w stanie przetrwać próbę ciężkiego treningu na siłowni oraz podróży w letnie południe stołecznej komunikacji miejskiej. 
Jest skuteczny i … bardzo tani!
Daj mu szanse, a stanie się Twoim wiernym przyjacielem.

Oliwa magnezowa i zastosowanie

Oliwa magnezowa to naturalny dezodorant bez aluminium, parabenów, alkoholu dla zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ten naturalny dezodorant to zero przykrego zapachu oraz niczym niezaburzony proces termoregulacji.

Magnez to pierwiastek życia. Oliwa magnezowa uzupełnia deficyty magnezu w naszym organizmie poprzez wchłanianie chlorku magnezu przez skórę pach. Dzięki temu z powodzeniem może być włączona do kuracji uzupełniającej magnez w naszych ciałach.

Oliwa magnezowa- gdzie kupić?

W ofercie sklepu Bio-Love.pl znajdziecie oliwę magnezową ze stężeniem chlorku magnezu 35% z jodem lub oliwę magnezową ze stężeniem chlorku magnezu 40%.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s